شما اینجا هستید

آخرین اخبار » گلخانه سبزی و صیفی در عجب شیر بهره برداری شد

 

این گلخانه در زیربنایی بالغ بر ۱۳۰۰ متر با اعتبار یک میلیارد تومان و تولید سالانه ۴۲ تن افتتاح گردید.

گلخانه سبزی و صیفی با زیربنای یکهزار و ۳۰۰ مترمربع با اعتبار یک میلیارد تومان با تولید سالانه ۴۲ تن محصول در عجب شیر به بهره برداری رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عجب شیر در افتتاح این گلخانه با بیان اینکه تاکنون هشت هکتار گلخانه در شهرستان ایجاد شده است، بیان کرد: تولید مناسب محصولات گلخانه ای مورد نیاز با مشخصات مطلوب و به مقدار مناسب می تواند شاخصهای اقتصادی و صنعت کشاورزی را در شهرستان به نحو مطلوبی ارتقا دهد.

احمد اسلامی از احداث مجتمع گلخانه ای عجب شیر با اشتغال زایی ۱۶۰ نفر خبرداد و افزود: گلخانه هیدروپونیک عجب شیر در زمینی به وسعت ۴۲ هکتار توسط ۱۱شخص حقیقی و حقوقی احداث می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عجب شیر گفت: با توجه به کمبود منابع آب در این شهرستان و با هدف صرفه جویی در مصرف این منابع و اعمال مدیریت بهینه بر تولید بخش کشاورزی، اجرای طرح هایی با نیاز منابع آبی کمتر در اولویت بخش کشاورزی قرار گیرد.

وی افزود: وضعیت خشکسالی و سرمازدگی محصولات کشاورزان شهرستان عجب شیر در سال های اخیر، سبب شده برای استفاده بهینه از منابع آب و خاک، ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان، افزایش درآمد در واحد سطح، تنوع کشت، کنترل آفات و بیماری ها و سایر عوامل مثل طوفان، باران و خشکسالی گسترش کشت گلخانه ای مورد تأکید قرار گیرد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر