شما اینجا هستید

آخرین اخبار » هشتاد هزار تن سیب زمینی از مزارع شهرستان عجب شیر برداشت می شود

 

مدیر جهاد کشاورزی عجب‌شیر پیش‌بینی کرد که امسال ۸۰ هزار تن سیب‌زمینی در این شهرستان برداشت شود.

احمد اسلامی» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال ۲ هزار هکتار از اراضی زراعی شهرستان زیر کشت این محصول رفته است.

وی افزود: کشت محصول سیب‌زمینی می‌تواند کمک مناسبی به معیشت خانواده‌های روستایی باشد به طوری که سالانه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ خانوار در عجب‌شیر مشغول به تولید محصول سیب‌زمینی هستند.

مدیر جهاد کشاورزی عجب‌شیر اظهار داشت: عجب‌شیر از قطب‌های تولید سیب‌زمینی تابستانه در آذربایجان‌شرقی و کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر کشت و برداشت این محصول در عجب‌شیر به صورت تمام‌مکانیزه انجام می‌شود و تنها جمع‌آوری و بسته‌بندی آن توسط کارگران صورت می‌گیرد که این امر موجب کاهش قیمت محصول در بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه برداشت محصول سیب‌زمینی در این شهرستان از اواسط تیر آغاز می‌شود و تا پایان شهریور ادامه می‌یابد، بیان کرد: تولید سیب‌زمینی در هر هکتار از اراضی کشاورزی عجب‌شیر ۴۰ تا ۵۰ تن است.

«اسلامی» با اشاره به اینکه در بعضی از مزارع زیرکشت سیب‌زمینی میانگین عملکرد تولید در هر هکتار به ۶۵ تن نیز می‌رسد، ادامه داد: ۱۲ رقم سیب‌زمینی در منطقه کشت می‌شود که مهم‌ترین ارقام این شهرستان آتریا، یعلوا، آریندا، سانته، آگریا، اسپریت و مارفونا است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر