شما اینجا هستید

آخرین اخبار » تخصیص ۲۱ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آب و فاضلاب عجب‌ شیر

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی از تخصیص ۲۱ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آب و فاضلاب عجب‌شیر خبر داد و بیان کرد: طرح‌های آبرسانی و توسعه شبکه فاضلاب این شهرستان باید بر اساس زمان‌بندی دقیق اجرا شده و از ظرفیت موجود برای شتاب‌بخشی به روند پیشرفت این طرح‌ها استفاده شود.

«محمد خانی» روز سه‌شنبه در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب این شهرستان اظهار داشت: این طرح‌ها شامل اجرای کامل طرح فاضلاب در «شیشوان» و برخی نقاط شهرستان، اجرای طرح آبرسانی به ۶ روستای بخش «قلعه‌چای» و اجرای مخزن پنج هزار مترمکعبی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه متوسط برخورداری از شبکه فاضلاب در مناطق شهری کشور ۶۵ درصد است، بیان کرد: این میزان در سطح استان ۷۰ درصد است و در این زمینه استان در رتبه نخست کشور قرار دارد.

به گفته «خانی» تبریز با حدود ۹۰ درصد پوشش شبکه فاضلاب شهری، دومین کلانشهر کشور بعد از اصفهان به شمار می‌رود و شبکه فاضلاب شهری آن نیز در حال توسعه است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های سراب، اهر و عجب‌شیر نیز جزو شهرستان‌های پیش‌رو در اجرای طرح‌های فاضلاب استان به شمار می‌روند، برخی از طرح‌های توسعه شبکه فاضلاب در مناطق روستایی از جمله روستاهای «آغجه‌اوبه» و «دانالو» و همچنین پادگان خراجو نیز به صورت مشارکتی اجرا می‌شود.

قادری سرپرست فرمانداری عجب‌شیر نیز در این جلسه با تاکید بر شتاب بخشیدن به روند اجرای طرح فاضلاب شهری به خصوص در «شیشوان»، افزود: روند اجرای طرح‌های توسعه شبکه فاضلاب این شهرستان باید با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق شتاب گیرد.

وی رسیدگی به مشکلات آب شرب روستایی را خواستار شد و اظهار داشت: توجه در خصوص رفع مشکلات آب شرب روستایی به خصوص در روستاهای بخش «قلعه‌چای» و مشکلات خطوط انتقال و شبکه‌های آب شرب در روستاها ضروری است.

سرپرست فرمانداری احداث تصفیه‌خانه در پایین دست سد قلعه‌چای جهت تامین آب شرب شهرستان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: اجرای این طرح ملی برای تامین آب شرب پایدار این شهرستان ضروری بوده و پیگیری مدیران استانی نیازمند است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر