شما اینجا هستید

اندیشه » چه ناله‌ها که رسید از دلم به خرمنِ ماه (دکتر سید اسلام فیاضی)

 

 

 

 

در خبرها داشتیم که آقای قادری سرپرست فرمانداری شهرستان عجب‌شیر، بمناسبت هفته دولت طی نشست خبری با اصحاب رسانه، اقدامات دولت سیزدهم را در بخش‌های مختلف در طول یک سال گذشته، در شهرستان عجب شیر اعلام کرده اند.

فارغ از اینکه این حرکت را باید به فال نیک گرفت ، لیکن باید یک سری مسائل مهمتر و حقایق و واقعيت‌هاي تلخ و شيرين را که در معرض ديدگان ملت قرار دارد، برای جماعت محروم و مستضعف که بنا به فرموده امام راحل(ره)، نقش آفرینان اصلی و صاحبان حقیقی انقلاب و ولی نعمتان راستین جمهوری اسلامی هستند بیان نمود. بنابراين مصاحبه و تبليغات مثبت و منفي نمي‌تواند طول، عرض و ارتفاع این حقایق را کم يا زياد کند چرا که مردم امروزه سختی های زندگی و واقعيت‌ها را  با پوست، گوشت و استخوان‌شان لمس و درک مي‌کنند.

بی تردید دولت حجه الاسلام رییسی که با وعده مبارزه با فساد، انتصاب نیروهای دارای روحیه انقلابی و جهادی، توجه به نخبگان در همه نقاط کشور و در یک کلام ایجاد نشاط و امید در جامعه انتخاب گردیده ، علیرغم شرایط بد اقتصادی مملکت و نیز بحرانهای ناشی از تحریم ها، تلاشهایی را برای عملی کردن شعارهایشان در سراسر کشور انجام می دهند اما به دلایل مختلف، این خدمات در شهرستان عجب شیر نمود چندانی پیدا نکرده است . گویی برخی سیاست‌های دولت به این شهرستان ابلاغ نشده و یا اینکه مسئولان از سیاستهای دولت بی خبرند.

آقای رییس جمهور وعده ساخت ۴ میلیون مسکن در ۴ سال ( ۱ میلیون مسکن در یک سال) را داده بودند که سهم شهرستان عجب شیر در هر سال حدود یکهزار واحد میشود ولی متأسفانه تاکنون اقدام عملی جهت ساخت و تحویل سهم یکهزارتایی این شهرستان از طرح نهضت ملی مسکن صورت نگرفته است.

آقای رییس جمهور وعده ی ایجاد یک میلیون شغل در هر سال (۴ میلیون شغل در پایان ۴ سال) را داده بودند که سهم شهرستان عجب شیر در هر سال حدود یکهزار نفر میشود. براستی در یک سال گذشته، چندین جوان از هزاران جوان تحصیلکرده ی جویای کار در این شهرستان، دارای شغل ثابت شده اند؟

امروزه بواسطه تخصیص چشمگیر سهمیه قیر رایگان برای تمام مناطق کشور، آسفالت ریزی ، جدول گذاری و محوطه سازی امری بدیع بوده و نمیتوان آن را جزو شاهکارهای مدیریتی محسوب کرد. از طرف دیگر شهرداری نهاد دولتی نیست که آسفالت کردن فلان کوچه یا محله به نام دولتمردان نوشته شود.

اگر بخواهیم خروجی مدیریت خوب را در هفته دولت تعریف کنیم جای دوری نرفته و با چشمانمان خط سیر جاده ای را به نظاره می نشینیم که احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی برای افتتاح خط ذوب فولاد ظفر بناب از آن می گذرد و ما با افتخار، فیال کاری میدان بسیج مقابل بیمارستان را در کارنامه اجرایی و عملکردمان ثبت می کنیم و یا همان وزیر از پروژه گردشگری شهرستان اسکو بازدید می نماید در حالیکه بعضی ادارات مستقر شهرستانمان از درد نبود مدیر، به خود می پیچد. گویی در وادی فرهنگ و تاریخ،  قحط الرجال است.

و قس…..

بی شک در گفتمان انقلابی‌گری که شما خود را بدان متصفت می کنید، حق و عدل و اصول و ارزش‌ها معیار و شاخص سنجش افراد است. اما انقلابی‌نماها قبیله‌گرا هستند و حمایت از اعضای قبیله‌ی خود را مهم‌ترین معیار و شاخص می‌دانند.

اگر مدیری در تراز انقلاب و انقلابی و از جنس مردم هستید باید تلاش کنید تا خودتان را با پنج شاخص انقلابیگری مورد اشاره رهبر انقلاب همسو ساخته، شعارها را به شعور و تهدیدها را به فرصت تبدیل نمایید تا اهالی قانع، متواضع، با فرهنگ و در عین حال محروم این شهرستان لااقل به اندازه دولتهای قبلی، از نعمات دولت فعلی بهره مند گردند و عملکرد ضعیف مدیران را به پای دولت مستقر ننویسند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر