شما اینجا هستید

مقالات » سخن سوختگان ، طرح جنون می ریزد (دکتر سید اسلام فیاضی)
گروه : مقالات

 

 

 

در تاریخ آمده برای ناصرالدین شاه، آرایشگری از فرنگ آوردند که سر و سبیل و چهره اش را پیراست و آراست و شاه قاجار از تردستی او جمالی متفاوت از گذشته یافت.

پس در برابر آیینه ایستاد و چون خود را دیگرگونه دید، جمله ای گفت که برای همیشه در تاریخ ایران ماند و به ضرب المثل تبدیل شد: “به راستی که همه چیزمان به همه چیزمان می آید.”

در دو روز گذشته شاهد حضور مهندس ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان ملکان و دکتر جلواتی معاونت گمرک کشور در شهرستان بناب بودیم.

فکر نکنید ما حسودی آن دو شهرستان را می کنیم. اصلا و ابدا. ولی دو تا سئوال اساسی در خصوص تصمیم گیران ارشد شهرستان عجب شیر یعنی آقای علیزاده نماینده و آقای قادری سرپرست فرمانداری، سخت افکار ما را بهم ریخته است.

۱-  هنگام سفر حجه الاسلام رییسی به استان آذربایجان شرقی، از طرف ایشان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده ویژه، راهی شهرستان عجب شیر که از قطب های کشاورزی است می شود و نتیجه اش آن میشود که بودجه ای به شهرستان تخصیص نمی یابد و اگر غیر از این بود با توجه به درخواست رسانه ها، آقای قادری حتما اعلام کرده بود.

۲-  وزرا و مسئولان کشوری که به شهرستانهای جنوب استان سفر می کنند ( همانند وزیر جهاد کشاورزی و معاون گمرگ کشور که به ملکان و بناب رفته بودند)، چرا برنامه ای برای حضور در عجب شیر ندارند؟

برای جواب این سئوال چهار گزینه متصور است:

الف) هنگام عبور از کنارگذر چشمانشان را می بندند و این شهر را نمی بینند. (که این موضوع منتفی است چون که حتی اگر چشمانشان را هم ببندند با فریاد یاابالفضل راننده، موقع گذر از کمربندی پر از چاله، لاجرم چشمانشان را باز می کنند.)

ب) مسئولان استانی، نماینده و سرپرست فرمانداری را در جریان سفرشان به جنوب استان نمی گذارند.(که این موضوع هم منتفی است چون رسانه ها قبلا اطلاع رسانی می کنند)

ج) نماینده و سرپرست فرمانداری در جریان قرار می گیرند ولی از مسئولان کشوری دعوت نمی کنند که در این شهرستان حضور یابند.

د) نماینده و سرپرست فرمانداری در جریان قرار می گیرند و از مسئولان کشوری دعوت می کنند که در این شهرستان حضور یابند ولی آنها وقعی به این دعوتها ننهاده و دعوت اینها را قبول نمی کنند.

در هر چهار صورت، انگشت سئوال اهالی این شهرستان، نماینده و سرپرست فرمانداری را نشانه می گیرد چرا که یکی، دارای بالاترین پست انتخابی و دیگری، دارای عالیترین پست انتصابی شهرستان می باشند که تا اینجای کار کارنامه ای چندان قابل توصیف قابل مشاهده نیست.

احساس بر این بود که با یکدست شدن نماینده مجلس و فرماندار از حیث جریان سیاسی که هر دو منتسب به اردوگاه اصولگرایان می باشند، دیگر جای هیچ گونه بهانه ای برای کارکرد ضعیف وجود نداشته باشد. لیکن چنین به نظر می آید که تا اینجای کار، این یکدستی نفعی برای اهالی شهرستان نتیجه ای نداشته است و بایستی این موضوع آسیب شناسی شده و به اضطرار چاره ای اندیشیده شود تا شهرستان بیش از این متضرر نگردد.

“به راستی که همه چیزمان به همه چیزمان می آید.”

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر