شما اینجا هستید

آخرین اخبار » اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: عدالت فرهنگی شعار بنیادین دولت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

 

 

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه عدالت فرهنگی شعار بنیادین وزارت فرهنگ و ارشاد است، بیان کرد: عدالت فرهنگی یعنی اینکه بتوانیم در یک گستره دقیق و کامل امکان بهره‌مندی آحاد مردم را از زیرساخت‌های فرهنگی و حوزه محتوای فرهنگی فراهم کنیم.

محمدمهدی اسماعیلی در جلسه شورای اداری شهرستان عجب‌شیر با بیان اینکه در کنار تکمیل زیرساخت حوزه فرهنگ به حوزه تولید محتوای متناسب با آن فرهنگ فکر می‌کنیم، افزود: آموزش و تربیت در این زمینه در ۱۱ استان شروع شده و بیش ۴۰ هزار هنرآموز در ۷۲ شهرستان محروم کشور در حال آموزش هستند.

وی با بیان اینکه این آموزش‌ها در دور بعدی در شهرستان‌های شمال‌غربی کشور آغاز خواهد شد، بیان کرد: در همه بخش‌ها نگاه دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برقراری عدالت است.

وی افزود: دولت در زمینه توزیع یارانه‌ها هم به دنبال برقراری عدالت بوده و بر همین اساس نیز عادلانه‌سازی یارانه‌ها را در دستور کار قرار داده است زیرا سود یارانه‌ها به جیب واسطه می‌رفت و بخش قابل توجهی از آن به مردم نمی‌رسید.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه نتیجه تداوم ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی افزایش فاصله طبقاتی و هدررفت منابع بود، ادامه داد: دولت با شجاعت طرح تحول در پرداخت یارانه را اجرا کرد تا سود حاصل از یارانه به خود مردم برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: یک طرح بسیار خوبی هم در دولت در حال انجام است تا در چند روز آینده شاهد یک ثبات قابل قبول در قیمت‌ها و کنترل گرانی‌های اخیر باشیم بر همین اساس شکی نیست که دولت با کار شبانه‌روزی و جهادی این مسئله را به صورت بنیادین حل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در کشور  ۱۰۰ هزار طرح ناتمام وجود دارد که در دولت گذشته کلنگ‌زنی شده و حال بر دوش دولت سیزدهم افتاده است، اضافه کرد: دولت در تلاش است که این طرح‌ها را ساماندهی و تکمیل کند.

به گفته وی ساماندهی طرح‌های نیمه‌تمام در شهرستان عجب‌شیر از جمله این طرح‌هاست که تکمیل آنها در دستور کار قرار می‌گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در سفر امروز به شهرستان عجب‌شیر فرصتی فراهم شد تا با امکانات و منابع اینجا از نزدیک آشنا شویم، بیان کرد: عجب‌شیر شهرستانی با سابقه و با قدمت تاریخی بوده و در طول انقلاب اسلامی هم این شهرستان شهدای بزرگی تقدیم کرده است که جای توجه ویژه دارد.

اسماعیلی ادامه داد: در حوزه فرهنگ و هنر هم این شهرستان یک سابقه عمیقی دارد که این جای خوشبختی و مباهات است.

وی با بیان اینکه از اهالی رسانه در این شهرستان به صورت ویژه حمایت خواهد شد، افزود: اهالی رسانه و خبرنگاران از محروم‌ترین و مظلوم‌ترین اقشار و صدای مشکلات مردم هستند ولی مشکلات خودشون را کسی متوجه نمی‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: تکمیل پایاب سد قلعه‌چای از نیازهای اصلی عجب‌شیر است که  تلاش خواهیم کرد با همکاری وزارت نیرو  عملیاتی شود و زمینه برای بهره‌برداری بهینه فراهم گردد.

اسماعیلی همچنین از احداث یک فرهنگسرا با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری عجب‌شیر خبر داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر