شما اینجا هستید

آخرین اخبار » ۱۵هزارمیلیارد تومان برای نوسازی مدارس کشور تصویب شده است

 

 

مهراله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس کشور به اتفاق پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان، علیزاده نماینده مراغه و عجب شیر ،صدقی رئیس سازمان نوسازی استان، فرماندار،امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش از پروژه های خیرساز شهرستان عجب شیر بازدید کردند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از تصویب  بیش از ۱۵هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۰ برای نوسازی مدارس خبر داد و افزود :  بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تا به این لحظه از این اعتبار تخصیص یافته است و امیدواریم در هفته های آینده نیز ۵ هزار میلیارد تومان نیز تخصیص یابد .

مهراله رخشانی مهر در بازدید از طرح های نوسازی آموزش و پرورش  عجب شیر با بیان اینکه  با حمایت خیرین محترمکار های خوبی در این شهرستان انجام شده است خاطر نشان ساخت : بعضی از پروژه های مشارکتی باید از محل منابع در اختیار سازمان نوسازی مدارس کشور و تکمیل شوند .

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد : مصوب کردیم برای تامین اعتبار پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد تخصیص  اعتبار صورت گیرد و هرچه سریعتر ابلاغ کنیم تا پروژه با سرعت مناسب و قابل قبول پیش برود در زمان خوب تحویل همکاران در اداره آموزش و پرورش شود.

وی از تصویب اعتبار مناسب برای  اصلاح سیستم گرمایش در مدارس خبر داد و گفت  با توجه به بحث کرونا در مورد سرویس‌های بهداشتی مدارس هم بنا شد توجه ویژه‌ای انجام بشود و مناطقی که فاقد سرویس بهداشتی  هستند اعتبار خوبی را برای تامین سرویس بهداشتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام گیرد .

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: عمده بحثی که امروز مطرح شد موضوع مشارکت خیرین در پروژه‌های مدرسه سازی عجب شیر بود که خوشبختانه در این یک سال اخیر اتفاقات خیلی خوبی در این بخش افتاده است و  بنا شد که دولت هم سهم خود را در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خیرساز در سریع‌ترین زمان ممکن  انجام دهد .

فرماندارشهرستان عجب شیر در این جلسه از تمامی خیرین مدرسه ساز و اعضای هیات مدیره مجمع خیرین که در طول یک سال ۲۲مدرسه خبرساز در شهرستان را کلنگ زنی و عقد قرارداد کردند تقدیر و تشکر کردو افزود:حرکتی مهمی که در حوزه آموزش و پرورش در سال ۹۹ درشهرستان شروع شده بحث راه اندازی مجمع خیرین مدرسه ساز و قراردادهای فی مابین خیرین با آموزش و پرورش که صورت گرفته است.

عادل اصغرپور با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهرستان برای بکارگیری و جلب مشارکت خیرین در امر خداپسندانه مدرسه سازی گفت: همکاری و همراهی تمامی ادارات شهرستان در  شروع عملیات عمرانی و عملیاتی این طرح ها قابل تقدیر است و اقدامات پیشرفت کار خوب انجام شده و تلاش خواهیم کرد و نیاز ضروری است  تمامی مسئولان استانی و کشوری با همکاری تمام مشکلات این طرح ها را برطرف نیاز کم فضای آموزشی شهرستان رابرطرف و تمام مدارس را مقاوم سازی کنیم.

وی اظهار داشت: در شهرستان عجب شیر ۷۰ مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی است که برای برطرف کردن آن نیازمند همت خیرین مدرسه‌ساز هستیم.

فرماندار شهرستان عجب شیر به دیگر مشکلات و مسایل و موردی آموزش و پرورش شهرستان اشاره کرد و افزود: کمک برای ادامه طرح مدرسه پروین اعتصامی ،احداث پژوهشسرا  و تخریب و بازسازی مدرسه خدیجه کبری در روستای خضرلو که نیاز به همراهی مسئولان کشوری و استانی جهت تخصیص اعتبار لازم می باشد.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت : قدمت  فضاهای آموزشی  شهرستان عجب‌شیر نسبت به شهرستان‌های دیگر بیشتر بوده ونیاز به بازسازی و نوسازی مقاوم‌سازی می باشد.

علی علیزاده بر ضرورت مقاوم سازی مدارس عجب شیر تاکید کرد وگفت:مدارس شهرستان عجب شیر باید مورد توجه خاص مسوولان کشوری و استانی قرار بگیرد و در سال‌های آینده شاهد بحران در مدارس نباشیم ویا دانش آموزی به علت نبود فضای کم و یا نبود فضای آموزشی ترک تحصیل کند.

وی ادامه داد: تو یک سال اخیر یک کار خیلی خوبی که در سطح شهرستان عجب شیر با همدلی که بین مسئولان وجود داشت و خیرینی که پای کار امدند نزدیک به ۲۲ مدرسه در واقع به صورت مشارکتی خیرساز کلنگ‌زنی شده که نیاز همراهی سازمان نوسازی کشور و از نزدیک طرح ها را وموضوع و مشکلات را رفع کنند.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر از تخصیص کامل اعتبار برای مدارس مشارکتی خیرساز خبر داد و گفت: با پیگری ها لازم و همراهی مسوولان فضای آموزشی وجود را به زودی برطرف و این برای ما خیلی خبر خوشحال کننده بود.

وی به موارد دیگری از مشکلات حوزه آموزشی  شهرستان اشاره کرد و خواستار تجهیزات مدارس آموزشی و حل مشکلات سیستم گرمایشی و  سرمایشی مدارس عجب شیر شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر