شما اینجا هستید

آخرین اخبار » کتابخانه سیار برای مناطق محروم عجب‌شیر راه‌اندازی می‌شود

 

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی به منظور بررسی و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی شهر عجب شیر و جوان‌قلعه  به ریاست فرماندار شهرستان و باحضور سایر اعضاء درسالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

فرماندار عجب‌شیر گفت :به‌منظور سهولت دسترسی افراد در مناطق فاقد کتابخانه، کتابخانه  سیار مینی بوسی در شهرستان ایجاد و راه‌اندازی خواهد شد.

اصغر پور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن اشاره به اینکه کتاب وکتابخوانی ابزار توسعه فرهنگ است عنوان کرد:هدف از راه‌اندازی این کتابخانه سیار ، دسترسی عادلانه و آسان مردم به کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در مناطقی است که به کتابخانه عمومی دسترسی ندارند؛ کارکرد اصلی این کتابخانه به جریان انداختن اطلاعات و خدمت به جامعه تحت پوشش است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی کتابداران شهرستان، گفت: با شیوع بیماری کرونا، خدمات کتابخانه‌های عمومی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ارائه می‌شود و فعالیت‌های فرهنگی،ترویجی کتابخانه‌ها در فضای مجازی باید بیش از پیش انجام شود.

در پایان از شهرداری عجب شیر به خاطر واریز به موقع نیم درصد کتابخانه شهر تجلیل بعمل آمد.

شهرستان ۷۰ هزار نفری عجب‌شیر ۲ کتابخانه شهری فعال دارد و راه‌اندازی دو کتابخانه روستایی این شهرستان نیز مراحل نهایی خود را طی می کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر