شما اینجا هستید

آخرین اخبار » کسب رتبه اول اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی عجب شیر دربین شهرهای استان آذربایجان شرقی

 

 

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان عجب شیرگفت:در جهت تحقق برنامه های کاری این نمایندگی و تعامل مناسب با دفاتر مدیریت های اداره کل در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹نمایندگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان عجب شیر حائز کسب رتبه اول و برتر دربین شهرستان های استان آذربایجان شرقی شد.

ناصر فلاحی در گفتگو با خبرنگاران شهرستان افزود: برپایه برنامه‏ای که وزارت متبوع به ادارات کل اعلام کرده بود در ابتدای سال جاری مدیران ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان میثاق‏نامه‏ای با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‏شرقی منعقد کرده و خود را مکلف به تحقق اهداف تعیین شده، کردند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان عجب شیر ادامه داد: برای هر شهرستان با توجه به ظرفیتها و امکاناتی که دارند برنامه‏ خاصی در حوزه‏های تعاون، روابط‏ کار، بازرسی کار، اشتغال و کاریابیها و امور اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مشخص شده بود که نمایندگی شهرستان با بیشترین درصد تحقق در جایگاه اول قرار گرفت.

وی وجود وجدان کاری بالای همکاران خود، داشتن تخصص و تعهد بیشتر، همدلی و همکاری مناسب بین همکاران، تکریم خاص به ارباب رجوع، تعامل با سایر ادارات شهرستان را از جمله دلایل کسب این عنوان اعلام کرد.

فلاحی به وضعیت جذب طرح های تسهیلات عشایری و روستایی در عجب شیراشاره کرد وافزود:سهمیه اولیه تسهیلات شهرستان عجب شیر دو میلیارد تومان بود که با پیگیری های فرمانداری و این اداره و هماهنگی ادارات شهرستان به بیش از ۵میلیارد تومان افزایش یافت.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان عجب شیر از افزایش  ۴۸۱درصدی طرح های مصوب تسهیلات عشایری و روستایی ارسالی دبیر خانه کارگروه اشتغال استان خبر دادو گفت:علارغم سهم اندک شهرستان ۳۴۴درصد تسهیلات پرداختی محقق یافته است.

وی افزود:با توجه به افزایش طرحهای ارسالی به این اداره با هماهنگی های ادارات شهرستان ۲۸۰ طرح مصوب که نزدیک به ۴۰میلیارد تومان مصوب شده  و از این مبلغ ۱۸میلیاردو ۹۰۰میلیون تومان جذب گردیده وموجب اشتغال زایی ۳۴۱نفرشده است.

فلاحی به راهبردهای ترویج فرهنگ تعاونی ها اشاره کرد و افزود: ایجاد و گسترش نگرش مثبت نسبت به تعاون در توسعه این بخش تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه ۳۷ گرایش در تعاونی های شهرستان عجب شیر وجود دارد، افزود: این تعاونی ها با ۶۷ هزار و ۲۵۸ عضو و با سرمایه اولیه ۶۰ میلیارد ریال در حال فعالیت هستند.

وی تعاون را یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار در حل مشکلات بیکاری جامعه دانست و افزود: تشکیل و تقویت تعاونی ها با جلب مشارکت مردم در اجرایی شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر