شما اینجا هستید

آخرین اخبار » جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر برگزار شد

‍ جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر به ریاست اصغر پور فرماندار شهرستان در آموزش و پرورش منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر؛ جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار گردید.
فرمانداری عجب‌شیر گفت: سلامت دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم در فرایند برگزاری امتحانات حضوری در اولویت قرار دارد.
عادل اصغرپور در جلسه شورای آموزش و پرورش یادآور شد: به جز پایه نهم و دوازدهم آزمون سایر مقاطع تحصیلی به صورت مجازی برگزار می شود.
فرماندار شهرستان عجب‌شیر تاکید کرد: با توجه به شرایط کرونایی در حوزه های امتحانی در جهت حفظ سلامت دانش آموزان باید پروتکل های بهداشتی با کمک شبکه بهداشت وهلااحمربه آموزش وپروش رعایت گردد.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان با تاکید بر ضدعفونی کامل فضای برگزاری امتحانات، تامین ماسک و مواد بهداشتی گفت: شبکه بهداشت و هلال احمر عجب‌شیر و دستگاههای خدمات ‌رسان همکاری لازم در برگزاری امتحانات با آموزش و پرورش راداشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ناظران بهداشتی به هیچ وجه اجازه ازدحام دانش آموزان و همراهان آنها را قبل و بعد از برگزاری آزمون ندهند و دانش آموزان با رعایت فاصله اجتماعی وارد محیط امتحان شوند و خوشبختانه امتحانات شهرستان با رعایت موارد شروع گردیده است و باید نظارت ها تداوم یابند.
اصغرپور تصریح کرد: تحقق اهداف عالیه تعلیم و تربیت در طی فرآیند یاددهی و یادگیری مستلزم بستری مناسب است که ایجاد محیطی امن و شاداب برای دانش آموزان توسط خیرین نیک اندیش این امکان را فراهم می آورد.
وی از احداث ۲۰ مدرسه خیر ساز و اتمام مدارس نیمه کاره شهرستان را تحول در حوزه تعلیم و تربیت در شهرستان دانست و افزود: اقدامات مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان قابل تقدیر بوده و لازم است با برگزاری جلسه در دو هفته یک بار در خصوص میزان پیشرفت و رفع مشکلات این مدارس جلسات را برگزار و با ارزیابی عملکرد هر یک از مدارس و ارایه وضعیت و پیشرفت فیزیکی این مدارس با رفع موارد و مشکلات ساخت فضاهای آموزشی تسریع شود.
فرماندار عجب شیر ارتقاء جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در جامعه و بها دادن به این آموزش ها در بین خانواده ها، جوانان و بویژه دانش آموزان را ضروری دانست و تاکید کرد: آموزش و پرورش باید در زمینه مهارت آموزی و جنبه های خلاقیت و نوآوری و ایده پردازی دانش آموزان بسترهای لازم را برای آموزش مهارت های حرفه ای را نیز فراهم كند و بسترهای لازم را برای رسید به نتایج مطلوب ایجاد کند.
دکتر عباس ممقانی مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه گفت ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی و پیش دبستانی بصورت حضوری در نزدیک ترین مدرسه ابتدایی و مرکز پیش دبستانی محل سکونت دانش آموزان انجام خواهدشد و با نوبت دهی در پایگاه سنجش آموزش و پرورش که در مدرسه استثنایی امید مسقر خواهد بود پس از اجرای طرح سنجش برای دانش آموزان پایه اول ابتدایی ثبت نام آنها در مدرسه خودشون قطعی خواهد شد وی یادآور شدند که در ثبت نام سایر پایه ها و مقاطع تحصیلی پس از اعلام نتایج امتحانات نوبت دوم از طریق سامانه های سیدا و پادا که آدرس اینترنتی آن در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار خواهد گرفت ثبت نام دانش آموزان صورت خواهد گرفت و همچنین درحال حاظر ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بصورت اینترنتی درحال انجام می باشد.
🔹مدیر آموزش و پرورش همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت تمامی ادارات و نهادهای شهرستان درخصوص فعالیت های تابستانی دانش آموزان با رویکرد جدید در زیست بوم کرونایی تأکید نموده خواستار برنامه ریزی و همکاری تمامی مسولین شهرستان دراین خصوص باتوجه به رنگ بندی های ایام کرونایی شدند.
🔹در ادامه جلسه نیز معاونین پشتیبانی، آموزشی و پرورشی گزارشی از اقدامات انجام گرفته در حوزه های خود در مسائل آموزشی و پرورشی را ارائه نمودند و همچنین اعضای جلسه درخصوص دستورات جلسه مطالب خود را مطرح کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر