امروز سه شنبه۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۲:۳۶

شناسه خبر: 4686
منتشر شده در تاریخ: ۹ تیر ,۱۳۹۶
ساعت: ۹:۵۷ ب.ظ

به گزارش عجب شیرنیوز، عبدالرضا نواپور(رییس دادگستری شهرستان عجب شیر) بمناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه در پیش از خطبه های نماز جمعه با اعلام این خبر از عملکرد و فعالیت های انجام یافته در سال ۹۵ دادگستری گزارش مبسوطی ارایه نمودند. وی از راه اندازی دادگستری عجب شیر در سال ۷۴ خبر داده و گفتند […]

به گزارش عجب شیرنیوز، عبدالرضا نواپور(رییس دادگستری شهرستان عجب شیر) بمناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه در پیش از خطبه های نماز جمعه با اعلام این خبر از عملکرد و فعالیت های انجام یافته در سال ۹۵ دادگستری گزارش مبسوطی ارایه نمودند.


وی از راه اندازی دادگستری عجب شیر در سال ۷۴ خبر داده و گفتند در سال ۹۵با جذب رئیس شعبه حقوقی،دادرس علی البدل و دادیار چارت قضایی تکمیل شده و چارت اداری هم در حال تکمیل میباشد.
🔹نواپور با اعلام اینکه در سال ۹۵ به دادسرا ۵۱۹۸ پرونده،دادگاه عمومی و کیفری ۳۴۳۴ و شورای حل اختلاف ۲۴۲۳پرونده که مجموعا ۱۱۰۵۵ پرونده ورودی داشته ایم که از این تعداد ۱۰۹۴۳آن مختومه که معادل ۹۹درصد میباشد.
🔹رییس دادگستری عجب شیر در ادامه از کاهش متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها خبر داده و گفتند که زمان رسیدگی به پرونده ها در دادسرا ۲۰روز،دادگاه حقوقی ۲۵روز،دادگاه کیفری ۱۵ و شورای حل اختلاف در ۴۰ روز بوده است.
🔹وی در ادامه از انجام جلسات پیشگیری وقوع جرم با موضوعات مختلف(حقوقی،کیفری،اختصاصی و مشترک با شهرستان های همجوار) خبر داده و بازدید از زندان مراغه و پیگیری وضع زندانیان عجب شیری و تشکیل ۸مورد جلسه حقوق شهروندی متشکل از تمامی قضات دادگستری را از کارهای انجام یافته این دادگستری عنوان نمودند.
🔹عبدالرضا نواپور در ادامه از راه اندازی سامانه ثنا برای سهولت و تسهیل در کار مراجعه کنندگان (انفورماتیک) و همچنین وصول بیش از ۹۷درصد عملکرد مالی و همچنین فعالیت های فرهنگی این اداره گزارش مبسوطی ارایه نمودند.
🔹رئیس دادگستری عجب شیر بیشترین موضوعات پرونده های ورودی به دادگستری شهرستان را پرونده دعاوی خانوادگی،مطالبه چک و سفته ،رفع تصرف ،اثبات مالکیت را عنوان کردند و با اعلام اینکه۱۷۳۶پرونده در دادگاه حقوقی برای موضاعات خانوادگی(۴۳درصد) میباشداز خانواده ها خواستند از ازدواج های تحمیلی،تعیین مهریه های سنگین،و عدم وجود فاصله طبقاتی و فرهنگی و شناخت کامل زوجین را مدنظر در ازدواج جوانان داشته باشند.

🔹وی در آخر از تلاشهای دادستان عمومی و انقلاب ،قضات و کارکنان دادگستری و حمایت های امام جمعه و فرماندار و مسئولین و بالاخص از مردم شهرستان عجب شیر تشکر و قدردانی نمودند.

💠 عجب شیرنیوز_پرمخاطب ترین رسانه رسمی و مردمی منطقه↙️
@ajabshirnewss

اخبار مرتبط :
💢نفرات برتر چهارمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی منطقه ای شهرستان عجب شیر معرفی شدند
رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان عجب شیر: ۱۲۰۰نفر از مستمری بگیران هر ماه حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان حقوق دریافت می کنند
بازدید بخشدار قلعه چای از روند آبرسانی به روستای النجق
شورای فرهنگ عمومی شهرستان عجب شیر در مسجد رسول اکرم (ص) کوی مقدس برگزار شد.
با حضور مسئولین استان و شهرستان, زمین چمن مصنوعی شهرک میلاد افتتاح گردید.
امام جمعه عجب شیر : آتش به اختیار از نظر و کلام مقام معظم رهبری به معنی بی قانونی و فحاشی نیست
مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر در شهرستان عجب شیر برگزار شد.
مسابقات والیبال جام رمضان شهرستان عجب شیر با قهرمانی تیم آپارتمان های سپید به پایان رسید.
راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان عجب شیر برگزار شد
دیدار رئیس دادگستری٬ دادستان عمومی و انقلاب٬ قضات و کارکنان دادگستری شهرستان عجب شیر با امام جمعه شهرستان عجب شیر بمناسبت آغاز هفته قوه قضائیه
اوقات شرعی ماه مبارک رمضان ۹۶ شهرستان عجب شیر
اعضای اصلی شورای اسلامی شهر عجب شیر مشخص شدند