شما اینجا هستید

آخرین اخبار » تجلیل از کشاورزان نمونه شهرستان عجب شیر

‍ باحضور فرماندار؛ از کشاورزان نمونه و برتر شهرستان عجب شیر تجلیل شد:
به گزارش روابط عمومی فرمانداری عجب شیر،امروز(شنبه) ۲اسفندماه سالجاری با حضور اصغرپور فرماندارشهرستان عجب شیر، مدیر جهاد کشاورزی وپنج کشاورز نمونه طی مراسمی ازکشاورزان نمونه و برتر شهرستان عجب شیر در محل فرمانداری تجلیل بعمل آمد.
فرماندار در این مراسم کشاورزی را شغلی ارزشمند دانست و اظهارداشت: با توجه به اینکه بیشتر مردم این شهرستان در بخش کشاورزی شاغل هستند از این رو توجه به این بخش و رفع مشکلات آن در دستور کار مدیریت و مسوولان شهرستان قرار دارد.
عادل اصغرپور با بیان اینکه شهرستان عجب شیر جز رتبه چهارم برتر کشاورزان استان می باشد اظهار داشت : اصلاح الگوی کشت و توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دستور کار قرار داردو لازم است در این خصوص جهاد کشاورزی و کلیه ادارات مرتبط اقدامات جدی را انجام دهند. ‎
وی تصریح کرد :با توجه به اینکه مکانیزاسیون استفاده از تکنولوژی روز در کشاورزی برای رسیدن به توسعه پایدار است،استفاده از ماشین آلات و ادوات مختلف کشاورزی یکی از راهکارهایی است که می توان بهره وری و عملکرد در واحد سطح را ارتقا دهد.
وی با تاکید بر اینکه شهرستان باید در حوزه کشاورزی با ایجاد بسترسازی و زمینه سازی لازم توسط جهادکشاورزی با همکاری ادارات شهرستان به جایگاه واقعی و برازنده برسد افزود: پرداخت تسهیلات و توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی می توان در افزایش بهره وری موجب مصرف بهینه انرژی ،بذر،و سایر نهاده ها ،افزایش کیفیت و دقت عملیات زراعی با کاهش عملیات کارگری،کاهش هزینه های تولید و کاهش سختی همچنین ادوات دنباله بند بخش کشاورزی در اجرای عملیات مکانیزه مورد نیاز محصولات زراعی و باغی تاثیر بسزایی داشته باشد.
وضعیت مورد انتظار در زمینه شاخص های بیشتر جایگاه و رتبه بیشتر هم تولید و کمیت و سطح زیرکشت کشاورزی نوین و سیستم های آبیاری و وضعیت آبهای زیر زمینی و سطحی موجود منابع استفاده بهینه کنیم و جهادکشاورزی و دیگر دارای تلاش و الده و جدیت پیگی باشیم .
فرماندار عجب شیربر لزوم بکارگیری شیوه های نوین آبیاری کشاورزی در شهرستان عجب شیر تاکید کرد و گفت:کشاورزان با بروزرسانی سیستم آبیاری زمین های کشاورزی خود می توانند موجب افزایش راندمان تولید محصولات شوند.
شایان ذکر است در این مراسم از کشاورزان برگزیدگان برتر استانی بخش کشاورزی شهرستان عجبشیر به شرح زیر تجلیل بعمل آمد:
۱-حسین نورانی از روستای هروان
تولیدکننده نمونه محصول سیب زمینی باعملکرد تولید ۱۱۰ تن در هکتار
۲-یوسف مصطفوی از روستای شیراز
تولید کننده نمونه سبزی و صیفی ( پیاز ) نشایی با عملکرد ۱۶۰ تن در هکتار
۳-رضا عباسیان از شهر جوانقلعه
تدلید کننده محصول گواهی شده و ارگانیک گوجه درختی
۴-پروانه نوروزی از روستای گل تپه
تسهیلگر نمونه زنان روستایی
۵-توران شعبانی از روستای شیشوان
مدیر عامل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی با ۳۳ نفر عضو فعال

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر