امروز دوشنبه۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴:۵۵

شناسه خبر: 4207
منتشر شده در تاریخ: ۱۶ اسفند ,۱۳۹۵
ساعت: ۹:۱۹ ب.ظ

✅در این نشست خبری که به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان انجام گرفت،مهندس نرج آبادی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عجب شیر به تشریح عملکرد و کارهای انجام یافته این اداره در سال ۹۵پرداخت. نرج آبادی از غرس ۷۴۰۰۰هزار نهال در مساحت ۵۴۰هکتار از اراضی […]

✅در این نشست خبری که به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان انجام گرفت،مهندس نرج آبادی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عجب شیر به تشریح عملکرد و کارهای انجام یافته این اداره در سال ۹۵پرداخت.

نرج آبادی از غرس ۷۴۰۰۰هزار نهال در مساحت ۵۴۰هکتار از اراضی شیشوان برای جلوگیری از گرد و خاک وبادهای نمکی در سال ۹۵ با مبلغ اعتبار یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان با پیمانکاری شرکت عجب شیری خبر دادند و افزودند:پروژه اصلاح و پرورش به مساحت ۱۱۰ هکتار توسط پیمانکار بومی در منطقه گززار شیشوان نیز اجرا شده است،ایشان همچنین از پروژه کاشت و نگهداری نهال گز توسط شرکت سبز به مساحت ۲۴۰ هکتار در سایت مهرآباد خبر دادند که هشتاد هکتار آن چاله زنی گردیده و بقیه آن به علت برودت هوا به سال ۹۶ محول گردیده است.
رییس منابع طبیعی از تشکیل ۳۷ فقره پرونده تخریب و تصرف عدوانی و تعلیق غیر مجاز در مراتع و معرفی به دادسرا انجام گردیده است.
ایشان مهمترین وظیفه این اداره را حفظ و صیانت از حدود ۴۹۰۵۸ هکتار اراضی شهرستان دانستند و از صدور ۹۵ درصد سند به این اراضی خبر دادند.
نرج آبادی از توزیع ۱۰۰۰۰۰نهال غیر مثمر(سنجد،افرا،سرو و کاج)بین روستاها در سال ۹۵ که تا فصل کاشت این توزیع نهال ادامه دارد.
ثبت شرکت تعاونی ،تشکیل کلاس های آموزشی،آموزش و کنترل حریق در مراتع به بهره برداران و پاسخ به ۱۳۶ مورد استعلام ادارات را سایر عملکردهای اداره منابع طبیعی بیان کردند.

اخبار مرتبط :
راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در شهرستان عجب شیر برگزار شد+ گزارش تصویری
بهره برداری فاز اول و کلنگ زنی فاز دوم شرکت اطهر بافت با حضورمسئولین کشوری و استانی در شهرک صنعتی شهرستان عجب شیر برگزار شد
💢نفرات برتر چهارمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی منطقه ای شهرستان عجب شیر معرفی شدند
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور: کرم خراط آفت خطرناکی است که باغات گردوی کشور را تهدید می کند
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری:با وجود تامین و تغذیه از ۳منبع برای آب شرب عجب شیر هیچ نگرانی و کمبودی از جهت آب شرب وجود ندارد
رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان عجب شیر: ۱۲۰۰نفر از مستمری بگیران هر ماه حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان حقوق دریافت می کنند
بازدید بخشدار قلعه چای از روند آبرسانی به روستای النجق
همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان عجب شیر برگزار گردید.
شورای فرهنگ عمومی شهرستان عجب شیر در مسجد رسول اکرم (ص) کوی مقدس برگزار شد.
با حضور مسئولین استان و شهرستان, زمین چمن مصنوعی شهرک میلاد افتتاح گردید.
رییس دادگستری شهرستان عجب شیر :۴۳ درصد پرونده های حقوقی وارده به دادگستری عجب شیر در سال ۹۵ مربوط به دعاوی خانواده می باشد.
مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر در شهرستان عجب شیر برگزار شد.