امروز جمعه۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵:۲۴

شناسه خبر: 4207
منتشر شده در تاریخ: ۱۶ اسفند ,۱۳۹۵
ساعت: ۹:۱۹ ب.ظ

✅در این نشست خبری که به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان انجام گرفت،مهندس نرج آبادی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عجب شیر به تشریح عملکرد و کارهای انجام یافته این اداره در سال ۹۵پرداخت. نرج آبادی از غرس ۷۴۰۰۰هزار نهال در مساحت ۵۴۰هکتار از اراضی […]

✅در این نشست خبری که به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان انجام گرفت،مهندس نرج آبادی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عجب شیر به تشریح عملکرد و کارهای انجام یافته این اداره در سال ۹۵پرداخت.

نرج آبادی از غرس ۷۴۰۰۰هزار نهال در مساحت ۵۴۰هکتار از اراضی شیشوان برای جلوگیری از گرد و خاک وبادهای نمکی در سال ۹۵ با مبلغ اعتبار یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان با پیمانکاری شرکت عجب شیری خبر دادند و افزودند:پروژه اصلاح و پرورش به مساحت ۱۱۰ هکتار توسط پیمانکار بومی در منطقه گززار شیشوان نیز اجرا شده است،ایشان همچنین از پروژه کاشت و نگهداری نهال گز توسط شرکت سبز به مساحت ۲۴۰ هکتار در سایت مهرآباد خبر دادند که هشتاد هکتار آن چاله زنی گردیده و بقیه آن به علت برودت هوا به سال ۹۶ محول گردیده است.
رییس منابع طبیعی از تشکیل ۳۷ فقره پرونده تخریب و تصرف عدوانی و تعلیق غیر مجاز در مراتع و معرفی به دادسرا انجام گردیده است.
ایشان مهمترین وظیفه این اداره را حفظ و صیانت از حدود ۴۹۰۵۸ هکتار اراضی شهرستان دانستند و از صدور ۹۵ درصد سند به این اراضی خبر دادند.
نرج آبادی از توزیع ۱۰۰۰۰۰نهال غیر مثمر(سنجد،افرا،سرو و کاج)بین روستاها در سال ۹۵ که تا فصل کاشت این توزیع نهال ادامه دارد.
ثبت شرکت تعاونی ،تشکیل کلاس های آموزشی،آموزش و کنترل حریق در مراتع به بهره برداران و پاسخ به ۱۳۶ مورد استعلام ادارات را سایر عملکردهای اداره منابع طبیعی بیان کردند.