امروز دوشنبه۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱:۱۷

شناسه خبر: 3839
منتشر شده در تاریخ: ۱۲ دی ,۱۳۹۵
ساعت: ۱:۳۷ ب.ظ
گروه: یادداشت
سید اسلام فیاضی:

سكوتم از رضایت نیست !!

اگر چه سكوت بستر حكمت و زمينه ساز كسب معرفت و شايسته شدن به گوهر صبر است اما مصداق واقعي آن را بايد با سنجش و پايش دقيق شرايط و متغيرها يافت چه بسا اين فضيلت در جايي كه اشتباهات و انحرافات رو به فزوني و تزايد باشد نا پسند ميگردد از اين رو مختصري […]

اگر چه سكوت بستر حكمت و زمينه ساز كسب معرفت و شايسته شدن به گوهر صبر است اما مصداق واقعي آن را بايد با سنجش و پايش دقيق شرايط و متغيرها يافت چه بسا اين فضيلت در جايي كه اشتباهات و انحرافات رو به فزوني و تزايد باشد نا پسند ميگردد از اين رو مختصري از وقايع اين روزهاي شهرستان عجب شیر را در جهت تنوير و تبيين ارائه مينمايم.

در قران كريم كه بيان روشن خداست ميخوانيم: إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا بدرستيكه خداوند به شما امر كرده كه امانات را به اهلش واگذاريد.

در گنجينه ادب فارسي هم چنين بهره جسته ايم كه:  آزموده را آزمودن خطاست! اگر مسووليت و رياست امور را در آينه كلام خدا به امانت تعبير كنيم (كه عموم قران پ‍ژوهان و اساتيد چنين تعليم نموده اند) نتیجه انتخابات مراحل اول و دوم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر جای تأمل بسیار دارد.

اما از دیگر سو شاهدیم که نتیجه همین انتخابات باعث گردیده هرکسی که دوسه نفر دوروبرش را گرفته و یا مبالغی پول (با حلال و حرامش کاری نیست) به دست آورده،احساس تکلیف نموده!! و بار و بندیلش را بسته و راهی کوی و برزن شده است.

من نمیدانم این احساس تکلیف کنندگان چرا با دوربین خودشان به مردم نگاه کرده و می پندارند که همگان هم مثل آنها فکر می کنند و می شود همه چیز حتی فکر و اندیشه افراد را با دیناری خرید؟

جایی که نتیجه انتخابات مراحل اول و دوم بینه ای روشن و تابلوی عینی از کارهای این روزهای این افراد بود.

ما در آن انتخابات دیدیم که چهارسال به اصطلاح عملکرد!!بعضی از روسای ادارات،بعضی از اعضای شوراها و میلیاردها پول نتوانستند اراده مردم مبنی بر عدم رأی به نماد غرور و تکبر را عوض کنند.

خنده آورتر از همه آنکه این کاندیداهای مراغه ای دست به دامان افرادی در عجب شیر شده اند که در کارنامه کاریشان چیزی درخشان دیده نمی شود.

هرچه باشد انتخابات و کارزار انتخاباتی فرصت مناسبی برای بیان ناگفته هایی است که در دل مردم است.

در این انتخابات باید دلایل جایابی غلط مسکن مهر عجب شیر و نقش افراد و مسئولان در این خبط عظیم،نقشه اجرا شده میدان ولی امر،کارخانه هایی که بعضی از افراد در زمان مسئولیت در شهرک صنعتی گرفته اند،وامهای کلانی که بعضی از افراد به واسطه مسئولیتی که داشته اند اخذ کرده اند و هزاران ناگفته دیگر بیان شود.

اخبار مرتبط :