شما اینجا هستید

آخرین اخبار » کلنگ زنی واحد گلخانه ای در عجب شیر

کلنگ زنی واحد گلخانه ای در عجب شیر

به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی گلخانه هفت هکتاری در روستای شیراز عجب شیر با اعتبار پیش بینی شده ۱۷۷میلیارد تومان کلنگ زنی شد.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی آذربایجان شرقی در مراسم کلنگ زنی این گلخانه  با اشاره به نقش بی بدیل کشت گلخانه‌ای در توسعه صادرات محصولات کشاورزی و اشتغال، اظهار کرد: با توسعه کشت گلخانه‌ای، ضمن توسعه زمینه صادرات و اشتغال، زمینه تنظیم بازار برخی از محصولات سبزی و صیفی در غیرفصل زراعی در استان فراهم شده و محصول ۱۰ برابر کشت جالیزی در واحد سطح، در اختیار بهره برداران قرار می‌دهد.

میرمحسن موسوی افزود: در شرایط اقلیمی حال حاضر، کشت گلخانه‌ای یکی از بهترین گزینه‌ها در کاهش مصرف آب کشاورزی و افزایش بهره وری تولید نسبت به آب مصرفی است.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی آذربایجان شرقی، مساحت گلخانه های شهرستان عجب شیر را ۷.۶ هکتار اعلام کرد و افزود: در این شهرستان ۲ واحد گلخانه هیدروپونیک با حدود هشت هزار متر مربع گل شاخه بریده در دست احداث است .

موسوی با بیان اینکه تعداد ۱۰ شهرک کشاورزی شامل محصولات گلخانه‌ای و دامپروری در استان اذربایجان شرقی ساخته می‌شود، افزود: این شهرک ها در شهرهای تبریز، ملکان، عجب شیر، کلیبر، سراب، بناب، اهر، مرند و هوراند در دست ساخت است و در تمامی آنها همه امکانات و زیرساخت های لازم تهیه و آماده شده است.

وی با اشاره به ساخت شهرک گلخانه‌ای ۳۹٫۱ هکتاری در شهرستان عجب شیر، گفت: کلیه زیرساخت‌های این شهرک به طور کامل انجام و تکمیل شده است؛ ۱۹ هکتار از این شهرک طی قراردادی به یک شرکت خصوص اجاره داده شده و اکنون عملیات احداث سازه گلخانه یکپارچه شیشه‌ای به مساحت ۱۲٫۳ هکتار آغاز شده است.

موسوی ادامه داد: همچنین ۴٫۵ هکتار به یک شرکت خصوصی با ۱۳ سرمایه گذار حقیقی واگذار شده و اکنون در مرحله ساخت سازه گلخانه قرار دارد.

وی گفت: با افتتاح واحد گلخانه هفت هکتاری در روستای شیراز برای بیش از ۱۱۰ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر