امروز دوشنبه۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳:۲۷

شناسه خبر: 3479
منتشر شده در تاریخ: ۲۲ آبان ,۱۳۹۵
ساعت: ۱۲:۲۹ ب.ظ
گروه: ورزشی

روزنامه‌ دیلی استار ضمن بررسی احتمال حضور سردار آزمون در لیورپول، ۱۰ نکته جالب درباره این بازیکن منتشر کرد. چندی پیش روزنامه گاردین خبری منتشر کرده بود که در آن از احتمال حضور سردار آزمون، مهاجم ایرانی روستوف در لیورپول نوشت‌. خبری که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت. در این میان روزنامه‌ دیلی استار، ۱۰ […]

روزنامه‌ دیلی استار ضمن بررسی احتمال حضور سردار آزمون در لیورپول، ۱۰ نکته جالب درباره این بازیکن منتشر کرد.

چندی پیش روزنامه گاردین خبری منتشر کرده بود که در آن از احتمال حضور سردار آزمون، مهاجم ایرانی روستوف در لیورپول نوشت‌. خبری که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت. در این میان روزنامه‌ دیلی استار، ۱۰ نکته جالب درباره سردار آزمون منتشر کرده است.

۱. سردار آزمون در روز اول سال ۱۹۹۵ میلادی در گنبد کاووس ایران به دنیا آمد.

۲. این مهاجم گلزن وقتی ۹ سال داشت، فوتبالش را از باشگاه عقاب گنبد شروع کرد. او همچنین نشان داد در دیگر ورزش‌ها به غیر از فوتبال استعدادهای خاصی دارد. طوری که به تیم‌ ‌ملی والیبال نوجوانان نیز دعوت شد.

۳. سردار آزمون فوتبالش را به طور حرفه‌ای وقتی ۱۵ سال داشت، در سپاهان شروع کرد. تیمی که البته آزمون نتوانست در آن حضور ثابتی در تیم بزرگسالان داشته باشد.

۴. سردار اولین گل خودش را در تیم روبین کازان برابر تیم مولده نروژ در لیگ اروپا به ثمر رساند و در پیروزی تیم روسیه‌ای نقش موثری داشت.

۵. آرسنال در سال ۲۰۰۵ پیشنهاد دو میلیون پوندی برای جذب این بازیکن به روبین کازان ارسال کرد اما طرف روسی این پیشنهاد را قبول نکرد. او همچنین توجه‌های تیم‌های همچون تاتنهام، یوونتوس، بارسلونا، لیورپول، میلان را به خود جلب کرد.

۶. آزمون در ۲۶ فوریه ۲۰۱۵ به تیم روستوف قرض داده شد و به این تیم کمک کرد تا از سقوط به دسته پایین‌تر نجات یابد. زدن ۱۲ گل در ۳۵ بازی باعث شد روستوف سال گذشته نایب قهرمان لیگ روسیه شود تا این باشگاه از تبصره خرید آزمون از باشگاه روبین کازان استفاده کند و او را در تیم نگه دارد.

۷. سردار در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران عملکرد خیلی خوبی داشته است. زدن ۱۶ گل در ۲۲ بازی به خوبی گواه این مدعا است. او با همین عملکرد خوب در فهرست اولیه ایران برای جام جهانی برزیل نیز حضور داشت.

۸. از سردار آزمون زمانی که ۲۱ سال داشت به لیونل مسی فوتبال ایران یاد شد؛ آن هم به خاطر مهارت بالا در دریبل، سرعت، خلاقیت و قدرت هوایی تیم‌های همچون بوروسیا دورتموند، شالکه، لورکوزن و مارسی.

۹. آزمون معمولا به عنوان مهاجم مرکزی فعالیت می‌کند اما می‌تواند در پست پشت مهاجم نیز بازی کند. او توانایی‌های بالایی در گل‌های هوایی دارد. بیشتر گل‌های خود را از روی ضربات سر به ثمر می رساند تا پا.

۱۰. کارلوس کی‌روش،  مربی پیشین منچستریونایتد و سرمربی سابق رئال‌ مادرید او را مهاجم در حد کلاس جهانی توصیف  کرد.

اخبار مرتبط :