امروز سه شنبه۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۴:۱۸

شناسه خبر: 3356
منتشر شده در تاریخ: ۲۵ مهر ,۱۳۹۵
ساعت: ۲:۴۲ ب.ظ

  ✳️ خانه تاریخی اربابی جوان قلعه تبدیل به موزه مردم شناسی شهرستان عجب شیرمی شود ✅ به گزارش عجب شیرنیوز , سید شمس الدین مراثی در بازدید از مرمت خانه اربابی جوانقلعه شهرستان عجب شیر افزود: عجب شیراز ظرفیت طبیعی و گردشگری بسیار مناسبی برخوردار است و می تواند در استان آذربایجان شرقی و […]

 

✳️ خانه تاریخی اربابی جوان قلعه تبدیل به موزه مردم شناسی شهرستان عجب شیرمی شود

1476613424_-14570018

✅ به گزارش عجب شیرنیوز , سید شمس الدین مراثی در بازدید از مرمت خانه اربابی جوانقلعه شهرستان عجب شیر افزود: عجب شیراز ظرفیت طبیعی و گردشگری بسیار مناسبی برخوردار است و می تواند در استان آذربایجان شرقی و حتی کشور به عنوان یک قطب شناخته شود.
فرماندار شهرستان عجب شیرافزود: وجود ۱۱۱ اثر تاریخی در شهرستان و بناهای تاریخی متعدد و دارا بودن جاذبه های طبیعی در عجب شیر خود گواهی بر ظرفیت شهرستان است و می تواند محلی مناسب برای بازدید گردشگران تلقی شود.
وی با اشاره به نیاز این شهرستان به موزه مردم شناسی افزود:به لطف الهی مقدمات کار تا حدودی فراهم شده واز همه مردم و مسوولان همکاری شایسته ای برای ایجاد موزه مردم شناسی را خواستارم چرا که وظیفه یکایک ماست علاوه بر حفظ میراث گذشتگان نسل آینده را با گذشته خود به نحوی مناسب آشنا سازیم.
فرماندار شهرستان عجب شیر با اشاره به تفاهم نامه بین شهرداری جوانقلعه و میراث فرهنگی وصنایع دستی استان خانه اربابی جوانقلعه مرمت وبه موزه مردم شناسی شهرستان تبدیل می شود.
فرماندار عجب شیر، گفت: با توسعه زیرساخت های گردشگری در این منطقه، زمینه جذب گردشگران و رونق اقتصادی این شهرستان فراهم می شود.
وی ،با بیان اینکه شهر گردشگری جوانقلعه دارای قابلیت های فراوانی بوده و هر سال میزبان مسافران زیادی از شهرها و استان های همجوار است، ادامه داد: این شهر دارای باغات بادام و گردو، سد قلعه چای، آبشارهای شرشر و چاخ چاخ، دهکده های گردشگری و آثار تاریخی کتیبه اورارتویی، قلعه ضحاک و خانه اربابی است.
وی یادآوری کرد: تمامی مسیر بخش قلعه چای از شهر جوانقلعه تا هرگلان دارای مناظر زیبا و چشم نواز بوده و از ترکیب رودخانه، باغ های سرسبز دو طرف جاده با هوایپاک برخوردار است.
مراثی،از اجرای زیرساخت ها و بازسازی سه طرح منطقه گردشگری شهر جوانقلعه خبر داد و افزود: ساماندهی و مسیرگشایی منطقه کتیبه اورارتویی و ایجاد قایقرانی در مسیر رودخانه قلعه چای از جمله طرح های گردشگری در سند تدبیر و توسعه این شهرستان است.

 

 

 

 

اخبار مرتبط :
💢نفرات برتر چهارمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی منطقه ای شهرستان عجب شیر معرفی شدند
رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان عجب شیر: ۱۲۰۰نفر از مستمری بگیران هر ماه حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان حقوق دریافت می کنند
بازدید بخشدار قلعه چای از روند آبرسانی به روستای النجق
شورای فرهنگ عمومی شهرستان عجب شیر در مسجد رسول اکرم (ص) کوی مقدس برگزار شد.
با حضور مسئولین استان و شهرستان, زمین چمن مصنوعی شهرک میلاد افتتاح گردید.
رییس دادگستری شهرستان عجب شیر :۴۳ درصد پرونده های حقوقی وارده به دادگستری عجب شیر در سال ۹۵ مربوط به دعاوی خانواده می باشد.
مسابقات والیبال جام رمضان شهرستان عجب شیر با قهرمانی تیم آپارتمان های سپید به پایان رسید.
راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان عجب شیر برگزار شد
جلسه اصحاب رسانه و خبرنگاران با جمعی از مسئولین شهرستان عجب شیر برگزار گردید.
اوقات شرعی ماه مبارک رمضان ۹۶ شهرستان عجب شیر
اعضای اصلی شورای اسلامی شهر عجب شیر مشخص شدند
🏇افتتاح اولین مانژ سرپوشیده سوارکاری شهرستان عجب شیر