شما اینجا هستید

فرهنگی و هنری » فرماندار شهرستان عجب شیر :بهره‌گیری از فضای مجازی در ترویج کتاب‌خوانی و افزایش سرانه مطالعه موثر است

عادل اصغرپور فرماندار شهرستان عجب شیر گفت: بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی در این شرایط کرونایی فرصتی مناسب و راهبردی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء میزان سرانه مطالعه در جامعه بشمار می‌رود.
وی درجلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان عجب شیر خواستار راهندازی نهضت و حرکت جهادی اعضای انجمن کتابخانه با توجه به پایین بودن سرانه مطالعه کتاب و جذب اعضای کتابخانه شد و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا میزان سرانه مطالعه کتاب در عجب شیر افزایش یابدو با همکاری شورای شهر و شهرداری عجب شیر و جوانقلعه و خیرین کتابخانه قدم های اساسی برای مشكل كمبود فضاي كتابخانه اي در شهرستان برداریم.
فرماندار شهرستان عجب شیر گفت:بحث کتاب و کتابخانی یکی از موضوعات مهم امور فرهنگی و تاثیرگذار در پیشرفت جامعه است و متاسفانه در شهرستان جهت ترویج کتاب و کتابخانی توجه قابل قبول نمی شود و لازم و ضروری است انجمنو بخش های فرهنگی جامعه تلاش های با جدیت انجام دهند و ادارات و سازمانها نقش پررنگی را ایفا کنند.
وی ضمن تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای سال‌های آتی بیان کرد: برگزاری مسابقات ، آموزش، تنوع در روش‌ها و شیوه‌های کتاب‌خوانی و تلاش برای جذب و شناسایی افراد علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی از مهمترین موارد موثر در ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که باید بطور جدی به آن پرداخته شود.
فرماندار عجب شير ادامه داد: ايجاد كتابخانه تخصصي از نيازهاي ضروري مردم اين شهرستان بوده و بايد براي گسترش فرهنگ كتابخواني از ظرفيت‎ دانشگاه‌ها، مدارس، مساجد مكان‌هاي عمومي و فرهنگي استفاده شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عجب شیرنیوز | پایگاه خبری شهرستان عجبشیر