امروز سه شنبه۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۰:۱۷

شناسه خبر: 2318
منتشر شده در تاریخ: ۵ آذر ,۱۳۹۴
ساعت: ۹:۱۴ ب.ظ
گروه: یادداشت

بزرگترین خطری که شیعیان امام حسین علیه السلام را در این سفر تهدید می کند نه حمله تروریست های داعش که تیرهای نامرئی دشمنان وحدت مسلمانان است . یادداشت/عبدالحمید شفیقی همه ساله در روزها و ماه های محرم و صفر، خیل مشتاقان به خانواده عصمت و طهارت روی به خانه دوست می کنند تا دین […]

بزرگترین خطری که شیعیان امام حسین علیه السلام را در این سفر تهدید می کند نه حمله تروریست های داعش که تیرهای نامرئی دشمنان وحدت مسلمانان است .

139408231000285846506474

یادداشت/عبدالحمید شفیقی

همه ساله در روزها و ماه های محرم و صفر، خیل مشتاقان به خانواده عصمت و طهارت روی به خانه دوست می کنند تا دین رسول خاتم را با زلال اشک های خود طراوتی دوباره دهند که به فرموده حضرت روح الله این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است .

در سالیان گذشته امت مسلمان ایران در حرکتی حماسی و افتخار آمیز در اربعین حسینی به صورتی میلیونی روی به کربلا می کنند و پیاده عازم دیار دوست می شوند و این حرکت میلیونی علاوه بر آن که لرزه بر اندام دشمنان می اندازد اتحاد افسانه ای شیعیان حسینی را به عیان نمایش می دهد .

اما هر چند در این سفر مقدس حرم در پیش است ولی حرامی نیز در پس و در کمین منتظر عشاق حسینی است.

بزرگترین خطری که شیعیان امام حسین علیه السلام را در این سفر تهدید می کند نه حمله تروریست های داعش که تیرهای نامرئی دشمنان وحدت مسلمانان است . دشمنانی که به بهانه های گوناگون همواره در تلاش هستند تا در سفر حج میان شیعیان و دیگر مسلمانان شکاف ایجاد کنند و در سفر معنوی کربلا نیز شیعیان را متشتت و منهزم سازند .

در این راستا است که گروهی هر چند دلباخته اهل بیت و عاشق انقلاب اسلامی ولی ابعاد این نقشه را نمی شناسند و به رغم این که متعهدانه در این مسیر گام بر‌می‌دارند اما زوایای پنهان فتنه‌های جدید را نمی‌شناسندو ممکن است که ناخواسته در زمین دشمن بازی کنند.

از این رو است که رهبر معظم انقلاب آن چنان که حجت الاسلام پناهیان در هیئت دانشگاه هنر نقل کردند اخیرا امر فرموده اند «عکس من را حق ندارید ببرید آنجا تبلیغ کنید.» (۱)

این تذکر شاید برای برخی سنگین باشد اما واقعیت آن است که در شرایط کنونی، ملت عراق به خاطر حضور قوی و تاریخی ایران در حمایت از دولت و ملت این کشور در برابر تروریست های بین المللی داعش، احترامی زاید الوصف به مردم کشور مان قائل هستند؛ مقامات و مسئولان ایرانی برای مردم عراق مقدس بوده و تصاویر رهبر عزیز و دیگر مقامات کشورمان در کوچه ها ،    معابر و مغازه ها به کثرت مشاهده می شود و حال، آیا شایسته است این احترام با حرکت های ناشایست در هتک حرمت مراجعی که برای بخشی از مردم عراق مقدس هستند زایل شود و دو ملت که بایستی در برابر دشمنی واحد قرار گیرند رو در روی هم چون جنگ تحمیلی صف آرایی کنند؟ طبیعی است که پاسخ منفی است.

از این رو شایسته است که برادران ایمانی نهایت کوشش و هوشیاری را در خنثی سازی توطئه ای که در کمین آنان است را به عمل آورند تا این حماسه عظیم به وحدت شیعیان حسینی شکوهی بیش از پیش دهد.