امروز دوشنبه۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶:۱۰

شناسه خبر: 2089
منتشر شده در تاریخ: ۱۷ آبان ,۱۳۹۴
ساعت: ۹:۳۱ ب.ظ

دکتر باقر پور آذریان:لازمه‌ی دفاع حقیقی از حقوق ملت٬ حرکت به سمت توسعه‌ی اشتغال و برطرف نمودن مشکلات اقتصادی و معیشتی است باقرپور گفت : لازمه‌ی دفاع حقیقی از حقوق ملت٬ حرکت به سمت توسعه‌ی اشتغال و برطرف نمودن مشکلات اقتصادی و معیشتی است. دکتر علی باقرپور آذریان مدرس دانشگاه در اجتماع پرشور اهالی روستاهای […]

دکتر باقر پور آذریان:لازمه‌ی دفاع حقیقی از حقوق ملت٬ حرکت به سمت توسعه‌ی اشتغال و برطرف نمودن مشکلات اقتصادی و معیشتی است

photo_2015-08-29_17-50-54

باقرپور گفت : لازمه‌ی دفاع حقیقی از حقوق ملت٬ حرکت به سمت توسعه‌ی اشتغال و برطرف نمودن مشکلات اقتصادی و معیشتی است.

دکتر علی باقرپور آذریان مدرس دانشگاه در اجتماع پرشور اهالی روستاهای منطقه مردق چای و مسیر کوه سهند در مسجد بزرگ روستای سرگیزه ی مراغه و در مناسبت سالگرد مرحوم میر آقای حبیبی از سادات صاحب کرامت آن منطقه با بیان مطلب فوق گفت:  مشکلاتی که امروز در عرصه های مختلف و علی الخصوص در بحث معیشت و بیکاری جوانان مشاهده می کنیم به علت تصمیمات نادرستی است که در گذشته گرفته شده است.

باقرپور آذریان که به دعوت اهالی منطقه و خانواده‌ی سادات صاحب کرامت مرحوم میر حسن و میرآقا حبیبی در این مراسم حضور یافته بود با اشاره به اهمیت توجه به بحث شایسته سالاری و اهلیت سالاری گفت : اگر نص صریح قران به طور دقیق مورد توجه قرار گیرد اهلیت سالاری و سپردن امور و امانت ها به انسانهای شایسته از پیامدهای آن خواهد بود . وی با یادآوری فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس بودن رای مردم٬ توجه عمیق به این مبحث را مورد تاکید قرار داد و گفت یقینا هر تصمیمی که امروز تک تک مردم می گیرند در سرنوشت آینده ی نسلها و فرزندان آنان موثر خواهد بود و باید تک تک مردم متعهد ومقید به توجه و وسواس دقیق در انتخاب و رأی خود باشند.

عضو سابق شورای عمومی دیوان عدالت اداری با تأکید بر مضمون فرمایش حضرت امام خمینی(ره) -معمار کبیر انقلاب اسلامی- در خصوص خادم بودن مسئولین ٬ گفت : همه ی مسئولین در هر سطح و رده ای خادمین ملت اند و ملت ولی نعمت همه مسئولین و خادمین است. باقر پور آذریان از مردم فهیم حاضر در جمع خواست تا با توجه دقیق به اظهارات و سوابق کسانیکه برای گرفتن رای به آنان مراجعه می کنند یادآور شد اگر حقیقتا توان اداره ی امور و شایستگی لازم را در آنان نمی بینید با صراحت بگویید تا کسی شعور و فهم مردم بزرگوار را به سخره نگیرد .

وی در ادامه گفت: امروز وظیفه همگان تلاش برای مرتفع کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است و توسعه ی اشتغال و توجه به استعدادهای منطقه از عمده دغدغه هاست .این مدرس دانشگاه با بیان اینکه در سپردن مناصب و مسئولیت ها دقت لازم است٬ مسئولیت هایی همچون نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و نمایندگی مجلس شورای اسلامی را امانتی گرانبها دانست که بایستی در انتخاب افراد به آن سمت ها دقت لازم به عمل آید و خواست رهبری معظم انقلاب در انتخاب انسانهای متعهد و متخصص به آن سمت ها در نظر گرفته شود تا دنیا آخرت مردم با انتخاب مسئولانه آحاد مردم آباد و آبادتر شود.

باقرپور آذریان با یادآوری مصادیق ظلم٬ از جمله ظلم های مشهور را که انسان می تواند هم نسبت به خود و هم نسبت به جامعه انجام دهد٬ انتخاب ناشایستگان به مسئولیت ها دانست و این مساله می تواند موجبات لعن آیندگان را فراهم نماید .

عضو سابق کمیته حاکمیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه موظفیم از حقوق ملت در همه عرصه ها دفاع کنیم وضعیت امروز منطقه در عرصه ی معیشتی و اقتصادی را شایسته ی این مردم بزرگوار ندانست و گفت :این منطقه با داشتن مردمانی سخت کوش و منابع ارزشمند و پتانسیل های فراوان نباید در این شرایط به سر برند و حاصل زحمات و تلاش های مردم کشاورز و زحمت کش منطقه نسیب واسطه ها و عوامل خارج از منطقه شود اگر به بحث ارزش افزوده محصولات تولیدی و ازدیاد ثروت در منطقه توجه شود ریشه بسیاری مشکلات اقتصادی و اجتماعی در منطقه خشکانده خواهد شد.