امروز دوشنبه۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴:۱۶

شناسه خبر: 2026
منتشر شده در تاریخ: ۱۲ آبان ,۱۳۹۴
ساعت: ۱۱:۴۹ ق.ظ
گروه: یادداشت
سید اسلام فیاضی :

کوتوله های سیاسی!!!

با نزدیک شدن به هفتم اسفند و ورود کاندیداهای مختلف به کارزار انتخاباتی مجلس دهم در حوزه مراغه و عجب شیر،شرایط مطلوب و وفق مراد موج سواران نبوده و رفته رفته گرمای شکست را با جان و دلشان لمس می کنند. خبر رسیده که دفتر انتخاباتیموج سواران فعال شده و با دوستان دیروزی شان تماس […]

با نزدیک شدن به هفتم اسفند و ورود کاندیداهای مختلف به کارزار انتخاباتی مجلس دهم در حوزه مراغه و عجب شیر،شرایط مطلوب و وفق مراد موج سواران نبوده و رفته رفته گرمای شکست را با جان و دلشان لمس می کنند.

خبر رسیده که دفتر انتخاباتیموج سواران فعال شده و با دوستان دیروزی شان تماس گرفته و آنها را ترغیب به فعالیت به نفع خود می نمایند اما زهی خیال باطل که همه تیرها به سنگ میخورد و از همه جواب “نه” می گیرند.

در یک بازی و ترفند سیاسی میخواهند عموغلی را به ظاهر از ریاست ستاد برکنار کرده و با این روش بهانه مخالفت را از دوستان دیروز و مخالفان امروزی بگیرند.اما دیگر زمان گذشته و این بازی ها لو رفته و دیگر سودی ندارد.

از سوی دیگر کاندیداهای رقیب هم جلسات مختلف و دیدارهای چهره به چهره ترتیب داده و بعضا” با ترتیب دادن شام وناهار عمومی قدرت خود را به رخ همدیگر می کشند.

اما جالب اینجاست که نزدیکان و منصوبان موج سواران ،در روزهای تاسوعا و عاشورا و دیگر روزها صبحانه و ناهار و شام از کاندیدای دیگری در منزل و مسجد و محفل پذیرایی کرده و بدین گونه بر علیه وی شاخ و شانه کشیده اند.

در طرف دیگر ماجرا، جلساتی درفلان شهرک و خانه باغ و … تشکیل می گردد و بعضا” مجالس عزاداری و سخنرانی هم رنگ و بوی انتخابات به خود می گیرد.

همه این فعالیتها نشانگر آنست که مردم آماده فرستادن فرد دیگری به عنوان نماینده به مجلس دهم هستند.

در خصوص کاندیداهای فعال این حوزه تحلیل مبسوطی تقدیم خواهد شد.لیکن افرادی که فعال بوده و احتمال کاندیداتوریشان هست عبارتند از:

۱-محمدعلی حسین زاده

۲-سعید محمدی

۳-علی باقرپورآذریان

۴-مهدی دواتگری

۵-احمد اسدزاده

۶-محمد پروین

۷-هادی سبحانی نیا ( ارومیان)

۸-محمد کریمی

۹-سید حجت سلام اله زاده

۱۰-امیر یوسف وحدانی

و…

اما آنچه محرز و قطعی است اینست که یک نفر از این تعداد و یا کاندیداهای دیگر که احتمال حضورشان در آینده است ،به مجلس دهم راه خواهند یافت ولی آنچه ماندگار است برگزاری درست،صحیح،قانونمند وآبرومندانه انتخابات از طرف مجریان و لحاظ قوانین و اخلاق انتخاباتی از طرف کاندیداهاست.

شاید درگذشته بودند افرادی که از نظر قانونی به مجلس راه یافته اند ولی از حیث سلامت اخلاقی در نوع و روش اخذ رأی مردود بوده اند و برعکس این قضیه نیز صادق است.

اما برای اخلاق مداری و رأی آوری آبرومندانه و اصولی،کاندیداها باید مواظب کوتوله های سیاسی!!!

باشند.

آنهایی که در گذشته ها در ستاد یک نفر بوده و به خاطر عدم اخذ پست فرمانداری و یا ریاست فلان اداره و یا کم بودن وام دریافتی و یا عدم استخدام فرزند، در ستاد فرد دیگر فعال شده بودند و در ازای آن،به جای دریافت ابلاغ فرمانداری و یا ریاست ادارات مختلف، ریاست هیئت تفتیش عقاید  و پرونده سازی را دریافت نموده بودند!!! و اکنون به خاطر اینکه فضای سیاسی شهرستان را برعلیه خود و فردی که برای آن دهل زن بودند،می بینند در جلوی مسجد شهرک به فلان کاندیدا به اصطلاح رهنمود انتخاباتی می دهند و از دیگر سو به کاندیدای دیگری شبانه سلامی!! دوباره نموده و چکمه ها بردوش خود نهاده و فریاد واتسلیما  سر می دهند تا اینبار خلع های خود را در آنجا پر نمایند.

ویا افرادی که ابلاغشان مدیون نماینده بوده ولی برای کاندیدای دیگر صبحانه تدارک می بینند.و یا افرادی که با اشاره دوست بنابی شان،کاندیدایی را برای شام به منزل دعوت میکنند و با کاندیدای دیگری در مراغه ملاقات می نمایند و در فلان هتل هم با کاندیدای دیگری سر سفره شام می نشینند وقس علیهذا…

منطق کوتوله های سیاسی منطق تخریب و تهمت است . منطق این کوتوله ها همیشه این بوده که از آب گل آلود ماهی بگیرند . و از این بابت است که این کوتوله های سیاسی همیشه جهان را در بلبشو و التهاب می خواهند .

این جماعت کوتوله از ادبیات مردم پسند استفاده می کنند و روزی که خود بر مسند قدرتند دلارام و وقتی از مسند قدرت کنار می روند دلواپس می شوند.

این گروه در یک پیوند ذاتی با فرصت طلبان و منفعت جویان ؛ در مسائل سیاسی و اجتماعی در نوسان بوده و گاه در جبهه موافق و گاه در جبهه مخالف قرار می گیرند و این نه بر اثر شناخت و معرفت بلکه بدلیل منافع کوتاه مدت و ویژگیهای روانی و فرهنگی حاکم بر آنها صورت می گیرد . این گروه همواره بنده و برده ی زور و قدرتند و نسبت به هر فرد قدرتمند تری احساس بندگی بیشتری دارند و در واقع خودفروشانی هستند که همواره مورد سوء استفاده ی قدرتمندان قرار می گیرند ولی هر گاه احساس کنند فرادستانشان در آستانه ی شکست قرار گرفته اند بلافاصله جایشان را عوض میکنند و به صف برندگان می پیوندند.

برای چنین افرادی مصادیق زیادی وجود دارد که مجال بازگویی نیست لیکن کاندیداهای محترم باید به جد مواظب  این کوتوله های سیاسی!!!باشند تا در صورت رأی آوری و یا عدم رأی آوری تنها پیروز و یا بازنده نتیجه انتخابات باشند نه مغلوب افراد هزار چهره چندگانه سوز.